
Is klein ook echt klein of valt het mee?
Het valt reuze mee 😉 Kia heeft al een grote range aan imponerende grote modellen, nu is het tijd voor een ‘ kleintje’. De Kia EV2 is met zijn ruim vier meter lengte compact, maar Kia heeft de beschikbare ruimte behoorlijk slim benut. De bagageruimte bedraagt 321 tot 403 liter, afhankelijk van de uitvoering en de positie van de achterbank. Met de achterbank neergeklapt ontstaat zelfs 1.201 liter ruimte. De optionele verschuifbare achterstoelen maken de auto bovendien flexibel: meer beenruimte achterin of juist extra bagageruimte. Klein is ook eigenlijk niet het juiste woord, compact past veel beter!
Klein is hier dus bepaald niet hetzelfde als krap?
En juist dat maakt de EV2 interessant als stads- én weekendauto. In de stad profiteer je van zijn compacte formaat, overzichtelijkheid en elektrische aandrijving. Parkeren wordt een stuk minder stressvol dan met zo’n hedendaagse SUV die inmiddels bijna een verhuiswagenformaat heeft.
Maar vervolgens kun je er ook gewoon mee naar de Ardennen, de kust of een weekendje Duitsland. Met de grotere 61-kWh-accu bedraagt het officiële WLTP-bereik maximaal 453 kilometer. De 42,2-kWh-versie komt tot 317 kilometer. Snelladen van 10 naar 80 procent duurt volgens Kia ongeveer een halfuur.

Waarom juist voor mij als man van boven de 50?
Omdat we misschien eindelijk verstandig worden. De man boven de vijftig heeft doorgaans geen behoefte meer aan een auto die vooral moet bewijzen dat hij succesvol is. Hij wil comfort, gemak, een goede zitpositie, overzicht en voldoende ruimte voor weekendbagage. De EV2 levert dat in een compacte verpakking.

Er is wel serieus aandacht aan alles besteed, of betekent klein ook karig?
Er zit nog iets aardigs aan dit model: hij voelt totaal niet als een bejaardenauto. Het hoekige, moderne ontwerp geeft hem juist een eigen smoel. Kia heeft hem duidelijk als kleine SUV neergezet, niet als elektrisch boodschappenkarretje. Technologisch is hij evenmin karig. Er zijn digitale displays, moderne rijassistentiesystemen, USB-C-aansluitingen en afhankelijk van de uitvoering onder meer een Harman Kardon-audiosysteem.
Wat maakt hem uniek?
Voor mij vooral de combinatie. Een kleine auto met grote-auto-ambities. Hij is klein genoeg voor de stad, ruim genoeg voor twee volwassenen met bagage, elektrisch genoeg voor dagelijks gebruik en met de grote accu serieus genoeg voor langere ritten. Dat maakt de EV2 misschien wel interessanter dan een auto die alles groter probeert te maken.
Klein en fijn dus. En stiekem behoorlijk volwassen.
De Kia EV2 is er al vanaf 27.595 euro
Klik hier voor meer informatie.
